Bağımsız Milliyetçi, Ülkücü, Türkçü Site
23 Ocak 2018
Emirlere mutlak itaat lâzımdır. Laubali, gevşek, disiplinsiz, metotsuz kimselerle dâvamız yürümez. Her şeyde örnek olmak lâzımdır.
Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ
Ana Sayfa     İletişim       Biz Kimiz?       Site Yazarlığı       Etkinlikler       Tarihte Bugün    
MİLLÎ AKADEMİ
Prof. Dr.
Ramazan Özey

Kültürel Yozlaşma ve Kültürsüzleşme
AYDINLAR OCAĞI
Prof. Dr. Ahmet Çolak
TÜRKE DÜŞMANLIKLARININ SOSYO-PSİKOLOJİK ANALİZİ
MİLLÎ MÜNEVVER
Behiç Çelik
Türk Dünyası ve Yerel Yönetimler
İLİM PENCERESİ
Prof. Dr. Acar Sevim
Yeni üniversite öğrencilerinin durumu
YENİ UFUKLAR

halisdemiray@gmail.com

Sizlerle uzun zamandan beri bu köşe vasıtasıyla bir araya gelemiyoruz. Bunun genel anlamda bir sebebi var. Bu da Türkiye’de yürütülen siyasetin yerlerde sürünmesi ve bizi ilgilendiren kısmı ile de gönül verdiğimiz MHP’nin açmazlar içinde yer a

MHP’NİN HALLERİ DÜŞÜNDÜRÜYOR

~~
Sizlerle uzun zamandan beri bu köşe vasıtasıyla bir araya gelemiyoruz. Bunun genel anlamda bir sebebi var. Bu da Türkiye’de yürütülen siyasetin yerlerde sürünmesi ve bizi ilgilendiren kısmı ile de gönül verdiğimiz MHP’nin açmazlar içinde yer almasıdır. Eleştiriye ne kadar tahammül ederiz, tam kestiremiyorum. Ancak MHP Türk halkına seçimi kazanma anlamında güven vermiyor. Bu satırları yazan kişi Devlet Bahçeli’ye övgüler de dizmiş birisidir. Lütfen samimiyet….
Bu satırları, bu yazıyı okuyanlar, beni MHP’yi karıştırmak isteyenler ile aynı safta değerlendirmemelidir. Çünkü samimi olduğumdan kimsenin kuşkusu olmasın. Kısa tutacağım bu yazıda bazı sorular yönelteceğim. Bana göre bu soruların cevaplarını bulabilirsek, MHP’ye de Türkiye’yi kurtarma şansı verebiliriz.
1. MHP Yöneticileri mevcut başarısızlığın analizini gerçek manada yapabilmişler midir? Yoksa bazı yöneticilerin dillendirdiği gibi ortada bir başarı var demeye devam mı ediyorlar?
2. MHP Yöneticileri, MHP’li aydınlar Türk halkının kime, neden ve nasıl oy verdiği konusunda ortak bir karara sahipler midir? Örneğin AKP onca badireye rağmen neden hala %50 civarında oy alabiliyor?
3. AKP’nin aldığı oylarda dinimizin ne kadar etkisi vardır? Bu etkinin sebepleri araştırıldı mı?
4. Yolsuzluk, arsızlık, rüşvet ve bilumum olumsuzluklara rağmen, insanlarımız neden hala ille de RTE diyorlar?
5. AKP’nin başarısındaki yabancı güçlerin etkisi hakkında muhafazakar kesim gerçek manada bir fikir sahibi midir? Yabancı güçlerin etkisinin ne olduğu konusunda MHP Yöneticileri ve teşkilatları halkı aydınlatabilmişler midir?
6. MHP’de siyaset yapanlar gerçekten ülkücü mü? Ülkücü olmayanların ağırlığı nedir? Ülkücülük bozkurt işareti yapmak mı?
7. AKP’liler göstere göstere ibadet yaparken, MHP’liler göstere göstere içerken başarılı olabileceklerini mi sanıyorlar? Bu konuda MHP üzerine düşeni yapmalıdır…
8. AKP Yöneticileri ülkücülerin yıllardır savunduğu değerlere sahip çıkarken, MHP’liler ne yapıyorlar?
9. Ekmeleddin Bey Cumhurbaşkanı adayı yapılırken güven duygusunun da sarsıldığı biliniyor mu? Kameralara önünde isminin doğru söylenememesi bile dalga konusu olmuştu. Sahi Meral Hanım neden Cumhurbaşkanı Adayı yapılmadı?
10. MHP’nin tek başına seçim kazanma gibi bir derdi var mı? Varsa bizler neden göremiyoruz? Neden küsmüş, kabuğuna çekilmiş MHP’lileri kucaklamıyoruz?
11. 70-90 milletvekili hedefi ile iktidara gelinebilir mi?
12. MHP Yöneticileri seçim kazanmanın en önemli yolunun basından geçtiğini hala anlayamamış gibiler. Yanlış mı?
13. Televizyon ekranlarında 2-3 kişiyi geçmeyen ve onların da sınırlı mücadelesiyle seçim kazanılır mı?
14. İstenirse güçlü bir gazete kurulabilir ya da desteklenebilir. Neden yapılmadı? Ya da televizyon? Devlet Bey neden ekranlarda yok? Sevmiyorsa nasıl iktidar olacak?
15. Devlet Bey’in dürüstlüğüne, devlet adamlığına kimsenin bir şey dediği yok. Ama vatandaşın arasına girilmiyor mu? Devlet Bahçeli ile olmaz sesleri duyulmuyor mu?
16. Örneğin Devlet Bey neden vekil kadrolarını sık sık değiştirmiyor? AKP’nin başarısının küçük bir kısmı da buradan gelmiyor mu?
17. Ankara’dan yapılan vekil adayı tayinleri ile mi AKP yıkılacak?
18. Öksürüklü ses tonuyla Salı konuşmaları, sınırlı açık hava toplantısı vatandaşı heyecanlandırmıyor. Kazanamayacağını anlayan ülkücüler, başka partilere ve özellikle AKP’ye oy vermek durumunda kalıyor. Bu görülemiyor mu?
19. Devlet Bey RTE her sıkıştığında AKP’ye destek veriyor iddiası, halk nezdinde kuvvetli. Sahi bu gerçek olabilir mi?
20. Devlet Bey çok iyi bir devlet adamı. Bunda kuşku yok. Bu partinin Türkeş Bey’den sonraki en büyük de lideri. Ancak kazanılamıyorsa, acaba kenara çekilip güçlü bir kişiliğe görevi devredemez mi? Sinan Ogan, Meral Akşener gibi cevherlerimiz var… İzin verilse daha da çıkacaktır… İsmini zikrettiğimiz kişileri hedef tahtasına oturtmaktan imtina ederim. Ancak şuan için görülen manzara bu.
21. Algı çalışması yapılması düşünülüyor mu? AKP bu konuda çok başarılı.
22. Tanıdığımız onlarca iş adamı, gazeteci, hukukçu, bilim adamı gibi siyasetçi adayları var. Bunlar MHP’de ışık görseler kanımca ortaya çıkacaklar. Neden çıkmıyorlar sorusu makul ve mantıklı. Ancak mevcut yapılanma içinde MHP’ye olan güven yok. Kimse de kendisini ortada bıraktırmak istemez. Nasıl belli yerlere çöreklenmiş kişiler riske girmiyorsa, diğer insanlardan da beklenmemeli.
23. Ülkemizde yaşananlara bakınca her şeyin AKP ve RTE için olduğu ister istemez düşünebiliyor. Herkesin ortak kanısı muhalefetin olmadığı ya da göstermelik olmasıdır. AKP’nin yurt dışı destekleri konusunda ciddi iddialar ortaya atılıyor. Yani AKP kaçınılmaz gerçek algısı var gibi. Sahi bu muhalefet de AKP’nin varlığı gibi mi? Yani bizim muhalefetimiz de nedenini bilseler de bilmeseler de AKP’ye mi çalışıyorlar?
24. AKP bir organizasyon ürünü olabilir mi? Bu durumda muhalefette mi böyle?
25. Son sorumuz: Sayın Devlet Bahçeli Bey, MHP’yi gerçekten iktidara taşımak istiyor musunuz?

 * Yazarlarımız, yazılarına ait her türlü sorumluluğun kendilerine ait olduğunu kabul etmişlerdir.

GÜNCEL OLAYLAR

Ramazan Durmuş
Çanakkale’de imanın ve aldananların hikayesi

ORTAK AKIL

Tevhit Gülseven
Siyaset Yapmak ve MHP!

KİTAP-KÜLTÜR

Alp Tümen Arslan
FIRAT TANRIDAĞI’NDA

YENİ UFUKLAR

Halis Demiray
MHP’NİN HALLERİ DÜŞÜNDÜRÜYOR

KÜRESEL BAKIŞ

Dr. Muhsin İdikut Kadıoğlu
İlk ve Büyük Bir Turancı: Ali Bey Hüseyinzâde Turan

BUDAPEŞTE'DEN

Osman Şahbaz
Macaristan ve Türkiye Aynı Hedefe Koşuyor

DÜŞÜNCE GÜNLÜĞÜ

Şenay Bayır
Nazenin bahçelerde dolaşmak… Nereye kadar?
Copyright © 1998 - 2018 | Bağımsız Milliyetçi, Ülkücü, Türkçü Site
ulkucusite@gmail.com